Nieuws
Gemeente Tytsjerksteradiel op maandag 06 september 2010
Kabel Noord Dongeradeel Bergum / Burgum Tytsjerksteradiel
Tytsjerksteradiel rolt glasvezel uit
Deel met vrienden & familie
Plaats dit artikel op je eigen pagina:
BURGUM - Deze winter krijgen minimaal 15 ondernemers uit Burgum en Sumar een aansluiting op het glasvezelnetwerk. De bedrijven krijgen daarmee een snelle internetverbinding met een onbeperkte capaciteit. Glasvezel biedt ondernemers tal van voordelen in de bedrijfsvoering. Dat kan kostenvoordeel zijn, maar vooral ook nieuwe gebruiksmogelijkheden en diensten. Kabel Noord uit Dokkum zal de glasvezelverbinding aanleggen.
Weloverwogen keuze
Op initiatief van de gemeente Tytsjerksteradiel heeft coöperatie Fryslân Ring het afgelopen jaar de interesse in en de behoefte naar een hoogwaardige glasvezelaansluiting bij ondernemers in Burgum en Sumar onderzocht. Een deskundige van Fryslân Ring heeft samen met geïnteresseerde ondernemers op de werkvloer een haalbaarheidscan uitgevoerd. Groot voordeel van deze aanpak is dat iedere ondernemer binnen de eigen bedrijfsomgeving een weloverwogen keuze kan maken om over te stappen naar een glasvezelaansluiting.
Vraagbundeling maakt glasvezel haalbaar
De aanleg van een glasvezelnetwerk op het platteland is echter kostbaar. Via vraagbundeling kunnen de kosten beheersbaar blijven, waardoor de aanleg van glasvezel binnen bereik komt. Mede dankzij de inspanning van Fryslân Ring zijn er nu voldoende ondernemers die de stap maken naar glasvezel. Voor de gemeente Tytsjerksteradiel is dit een belangrijk project. Vooral omdat met de beschikbaarheid van glasvezel aan een belangrijke vestigingsvoorwaarde van bedrijven op het platteland wordt voldaan.
Feestelijk startschot
De aanleg van de glasvezelverbinding en het aansluiten van de bedrijven is gegund aan Kabel Noord uit Dokkum. De voorbereidende werkzaamheden zijn al in volle gang. Zelfs tijdens de bouwvak heeft het bedrijfsbureau van onderaannemer Hak Telecom hieraan doorgewerkt. Op 1 september 2010 vond het feestelijke startschot plaats in de raadszaal van het gemeentehuis.