Nieuws
Ensemble Oriana op maandag 12 december 2011
Twijzel Achtkarspelen Gemeente Achtkarspelen
Sfeervol winterconcert door Ensemble Oriana in Twijzel
Deel met vrienden & familie
Plaats dit artikel op je eigen pagina:
TWIJZEL, Oude Kerk - Afgelopen zondag speelde ensemble Oriana een prachtig anderhalf uur durend programma met Engelse Renaissancemuziek uit de tweede helft van de 16e eeuw. Sólbjörg Björnsdóttir, Yorgos Pavlakos, Tamara Weessies en Anneke Hoekman zijn vier jonge, enthousiaste musici die de muziek van ensemble Oriana vertolken. Zij werden hierbij vergezeld door blokfluitist Hidesato Sugiyama en mezzo sopraan Iris van 't Veer.
In de sfeervolle omgeving van de Oude Kerk in Twijzel kwam deze muziek goed tot haar recht. De akoestiek van de kerk versterkte het warme geluid van de bijzondere blokfluiten op een aangename manier. De instrumenten waarop gespeeld werd zijn kopieën van renaissance instrumenten die op elkaar afgestemd zijn en van het hetzelfde hout gemaakt zijn. Één fluit los klinkt al mooi, maar als ze samen spelen, versterken ze elkaar. De fluiten zijn gemaakt van esdoorn hout.
Het programma dat werd gespeeld was samengesteld uit diverse stukken Engelse renaissancemuziek. Anneke Hoekman vertelt hoe zij het programma samenstellen: “Meestal zoeken we een half jaar naar muziekstukken die we goed bij de instrumenten en het programma vinden passen. Vervolgens gaan we deze stukken een half jaar uitvoeren. Tijdens het uitvoeren zoeken we en oefenen we voor een nieuw programma. Zo zijn we nu bezig met een Italiaans programma dat we vanaf het voorjaar gaan uitvoeren”.
Na de pauze kreeg het programma een feestelijk karakter en werd er een aantal kerstmedleys voorgedragen. Bij de Nederlandse stukken werd het publiek gevraagd mee te zingen waardoor het geheel een intiem en speciaal karakter kreeg.
Het concert werd georganiseerd door Stichting Keunstkrite Twizel. Voor meer informatie over de activiteiten kunt u terecht op de website: www.keunstkrite.nl